Bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçin

Endüstriyel Nemlendirme, Isıtma, Soğutma

Yem peletinin nem içeriği çok önemli bir kalite indeksidir, yem peletinin kalitesini doğrudan etkiler. Nem içeriğinin öngörülen standarttan daha fazla veya daha az olması halinde, yem peletinin küflenmesi kolaylaşacak ve besin maddeleri azalacaktır. Yem peletini üretirken, uygun nem içeriği üretim için iyi olacaktır, nem enerji tüketimini azaltır ve verimliliği artırır. Nem içeriği kontrolü, farklı durumlara göre çeşitli faktörlerin kapsamlı kontrolüne göre tüm üretim sürecindedir.

Pelet makinesi için ideal nem oranının %15 lerde olması beklenirken, hammaddenin değişkenliği ve üretimle alakalı sebeplerden dolayı %11-12 yi geçememektedir. Buda pelet makinesinde verim düşmesi ve enerji sarfiyatını arttırmaktadır.

Hammadde karışımına su vererek nemlendirmeye çalışmak pelet sertliğinin arttırılmasını sağlar, ancak kurutma ve depolamada ciddi sıkıntılar çıkarmaktadır. Gereğinden fazla nemli ürünlerde küflenme, mikroorganizma oluşumu ve zararlı asitlerin oluşumuna neden olmaktadır.

Mektron Makine olarak desuperheater teknolijisi kullanılarak geliştirdiğimiz üründen kızgın buhardan doymuş buhar üreten sistem ile kızgın buhar içine su enjekte doymuş buhar elde edilir. Enjekte edilen su çok küçük parçacıklar halinde pulvarize edildiği için ürün içine nüfuzu çok dağa kolay olmaktadır.

Basınç düşürücü gibi ekipmanlara gerek kalmadan bindelik oranda nem ve ısı kontrolü sağlamaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

WhatsApp'tam iletişime geçin

whatsapp icon