Bizimle Whatsapp üzerinden iletişime geçin

Kondens Geri Kazanımı

Kondens Geri Kazanımı

Kondens geri kazanımı, ısıtma veya proses sistemleri için kullanıldıktan sonra buharın yoğunlaşmasıyla oluşan sıcak suyun toplanması ve yeniden kullanılması işlemidir. Kondens, çok fazla ısı enerjisi içeren temelde saf sudur. Bunu kazan besleme suyu sistemine geri döndürerek enerji, su ve para tasarrufu yapılmaktadır. Kondens geri kazanımı, buhar sisteminiz ve işletmeniz için birçok fayda sağlar. Bunlar;

Enerji tasarrufu: Kondensi yeniden kullandığınızda, buhar üretmek için gerekli olan yakıt miktarını azaltırsınız. Bu, enerji maliyetlerinizi ve karbon ayak izinizi düşürür. Kondens, açık ortamdaki veya şebeke suyuna göre daha yüksek bir sıcaklığa sahiptir, bu nedenle kaynatmak için daha az ısı gerektirir. Kondensi, atmosfere açmadan kazana geri döndürmek yakıt girdisini minumum %22'i kadar tasarruf sağlanmaktadır. 

Kazan Besi Suyu tasarrufu: Kondensi yeniden kullandığınızda, buhar sistemindeki kayıpları telafi etmek için gerekli olan taze su miktarını azaltırsınız. Bu, su maliyetlerinizi ve çevresel etkinizi düşürür. Su, kıt ve değerli bir kaynaktır ve akıllıca ve verimli bir şekilde kullanılmalıdır. Yaklaşık %70 su tasarrufu sağlamaktadır.

Kimyasal tasarrufu: Kondensi yeniden kullandığınızda, kazan besleme suyunu işlemek için gerekli olan kimyasal miktarını azaltırsınız. Bu, kimyasal maliyetlerinizi ve atık bertaraf maliyetlerinizi düşürür. Kondens saf sudur ve çözünmüş katı madde ve gaz seviyeleri düşüktür. Kazanda korozyon ve çapaklanmayı önlemek için ham suya göre çok daha az işleme ihtiyacı duyar. Bu nedenle de %70 kimyasal tasarrufu sağlamaktadır.

Ekipman amortisman tasarrufu: Kondensi yeniden kullandığınızda, buhar ekipmanlarınızı termal şok, korozyon ve erozyona neden olan hasarlardan korursunuz. Bu, ekipman ömrünü uzatır ve bakım maliyetlerini azaltır. Kondens, geldiği buharla benzer bir sıcaklık ve basınca sahiptir, bu nedenle sistem koşullarında ani değişikliklere neden olmaz. Yoğuşma ayrıca nötr bir pH'a ve düşük oksijen içeriğine sahiptir, bu nedenle metal yüzeyleri aşındırmaz ve korozyona uğratmaz. Kondenstop kullanımına gerek kalmaz. 

Kondens geri kazanım sistemi, kondensi ve flaş buharı toplayarak kazan besleme suyu sistemine geri döndüren birkaç bileşenden oluşur.

-Basınçlı bir tank

-Buhar pompası

-Seviye göstergesi ve otomatik vanalar

-Kontrol panosu

Kondens geri kazanım sistemimizle size nasıl yardımcı olabiliriz? 
Çeşitli endüstri ve uygulamalar için yoğuşma geri kazanım sistemleri tasarlama, kurma ve bakım yapma konusunda uzmanız. Buhar sistemi performansınızı ve verimliliğinizi optimize etmenize yardımcı olmaktayız. 

- Minumum %22 yakıt tasarrufu

- Kazan besi suyu ve kimyasal kullanımında %70 tasarruf

- Mevcut buhar sisteminizin kapsamlı bir değerlendirmesi ve iyileştirme potansiyeli 

- İhtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun özel bir çözüm 

- Güvenlik ve güvenilirlik sağlayan yüksek kaliteli bir kurulum 

- Kondenstop kullanımına gerek kalmaz 

- Sorunları önleyen ve ekipman ömrünü uzatan düzenli bir bakım hizmeti 

- Sorularınıza cevap veren ve sorunlarınızı çözen sürekli bir destek hizmeti 

Kondens geri kazanım sistemleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Sizinle görüşmek ve enerji verimliliği hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olmak isteriz. 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

WhatsApp'tam iletişime geçin

whatsapp icon