Gübre Sanayi

Gübre Sanayi

Kimyasal gübre üretiminin ana başlangıç maddelerinin Sülfürik, Fosforik, Nitrik Asit ve Amonyak olması nedeniyle, bu tesislerde asidik korozyon ve aşınma üst seviyede olmaktadır. Bu asitlere Sıcaklık ve basınçta eklendiğinde korozyon ve aşınma daha da artmaktadır.

Mektron Makine Bu şartlara en iyi direnç gösterecek hammaddeleri kullanarak Gübre Sanayi İçin,

.

-Basınçlı tank ve Kazan İmalatı

-Flanşlı Boru ve Dirsek İmalatı

-Kolektör ve Eşanjör İmalatı

-Tesisat ve Borulama İmalatı (Mekanik ve Otomasyonlu Sistemler)

-Spool Borulama İmalatı

-Mekanik ve Makine Parça İmalatı

-Bunker ve Konveyör İmalatı

-Motor,Pompa, Vana Revizyon, Bakım ve Değiştirme gibi ürün ve hizmetleri sunmaktayız.

-Buhar hatları borulama ve tesisat işleri

-Gerilim alma işlemi gerektiren borulama işleri

-Boru ve Tanklarda Flushing İşlemi

Gübre Sanayi İçin Başlıca Kullandığımız Hammaddeler

-904L (1.4539) Aşırı korozif ortama dahi dayanıklı olan paslanmaz tipidir. Sülfürik, Fosforik ve Nitrik Aside  dayanımı çok yüksektir. Uygun kaynak teli ile kullanıldığız zaman 904L Paslanmaz ile Basınçlı tank, Boru, Dirsek, Kolektör ve makine parça imalatı yapmaktayız.

-316Ti (1.4571) Korozyan dayanımı yüksek olan bir paslanmaz tipidir. Deniz suyu, asidik sıvılara  dayanımı yüksektir. Günlük kullanımın olmadığı koşullarda gübre sanayi de kullanılan asidik ortamlara dayanıklıdır. İçerisinde ki titanyum sayesinde 550-800 °C uzun süre maruz kalabilir.

-316L (1.4404)  Korozyan dayanımı yüksek olan bir paslanmaz tipidir. Deniz suyu, asidik sıvılara  dayanımı yüksektir. Günlük kullanımın olmadığı koşullarda gübre sanayi de kullanılan asidik ortamlara dayanıklıdır.

-310 (1.4845) Paslanmaz 1100 °C sıcaklıca sürekli maruz kalsa dahi korozif direnci çok yüksektir. Gübre Sanayide yüksek ısı dayanımı gerektiren yerlerde kullanılmaktadır.

-Duleks (1.4462) Aşırı derecede korozyona dayanıklı bir paslanmaz çeşididir. Korozif ve mekanik dayanımın yüksek olduğu makine parçalarında kullanılır.

-Süper Dubleks (1.4410) S32750 olarak da adlandırılan bu paslanmaz çeşidi çok iyi korozyon direncine ve mekanik dirence sahiptir.  Fiyat avantajı olarak 904L kalite paslanmaza göre daha iyi olması nedeniyle 904 kalite paslanmaz kullanılan yerlerde tercih edilebilmektedir.

-Nikel Alışımlar (İnconel, Monel, Hastelloy, Incoloy, Nimonic) Çok yüksek miktarda nikel ve krom içeren bu malzemeler aşırı korozyon ve mekanik dirence sahip yerlerde kullanılır. Bir çok değişik alışım olan bu paslanmaz tipleri özel ürünler olup fiyatları oldukça pahalıdır. Ülkemizde Gübre Sanayide kullanılan pompalarda, makine parçalarında kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN