Kimya Sanayi

Kimya Sanayi

-Proses tankları ve Reaktör imalatı

-Makine parçası  ve ekipmanlar

– Blender, mikser, borulu eşanjör imalatı

– Mobil kazan, dekantör, disolver imalatı

-Saha tankları, paslanmaz ve aluminyum kazanlar

-Konveyör imalatı

-Basınçlı tank ve Kazan İmalatı

-Tesisat ve Borulama İmalatı (Mekanik ve Otomasyonlu Sistemler)

-Motor,Pompa, Vana Revizyon, Bakım ve Değiştirme

-316Ti (1.4571) Korozyan dayanımı yüksek olan bir paslanmaz tipidir. Deniz suyu, asidik sıvılara  dayanımı yüksektir. Günlük kullanımın olmadığı koşullarda gübre sanayi de kullanılan asidik ortamlara dayanıklıdır. İçerisinde ki titanyum sayesinde 550-800 °C uzun süre maruz kalabilir.

-316L (1.4404)  Korozyan dayanımı yüksek olan bir paslanmaz tipidir. Deniz suyu, asidik sıvılara  dayanımı yüksektir. Günlük kullanımın olmadığı koşullarda gübre sanayi de kullanılan asidik ortamlara dayanıklıdır.

-310 (1.4845) Paslanmaz 1100 °C sıcaklıca sürekli maruz kalsa dahi korozif direnci çok yüksektir. Kimya  Sanayide yüksek ısı dayanımı gerektiren yerlerde kullanılmaktadır.

-Duleks (1.4462) Aşırı derecede korozyona dayanıklı bir paslanmaz çeşididir. Korozif ve mekanik dayanımın yüksek olduğu makine parçalarında kullanılır.

-904L (1.4539) Aşırı korozif ortama dahi dayanıklı olan paslanmaz tipidir. Sülfürik, Fosforik ve Nitrik Aside  dayanımı çok yüksektir. Uygun kaynak teli ile kullanıldığız zaman 904L Paslanmaz ile Basınçlı tank, Boru, Dirsek, Kolektör ve makine parça imalatı yapmaktayız.

-Süper Dubleks (1.4410) S32750 olarak da adlandırılan bu paslanmaz çeşidi çok iyi korozyon direncine ve mekanik dirence sahiptir.  Fiyat avantajı olarak 904L kalite paslanmaza göre daha iyi olması nedeniyle 904 kalite paslanmaz kullanılan yerlerde tercih edilebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN